تاریخچه کاغذ دیواری

تاریخچه استفاده از کاغذ دیواری

تاریخچه استفاده از کاغذ دیواری داستانی است از خلاقیت ذهن بشر ، از اشکال مختلف. آن ها با به نمایش گذاشتن خیالات بیکار شما به چهار دیوار – و همچنین فریب تصورات بصری- تعصبات اجتماعی ، باعث جذابیت می شود.

مطابق کتاب Wallpaper Book توسط Geneviève Brunet ، این کاغذ توسط یک مقام دادگاه چینی به نام Tsai Lun در ۱۰۵ B.C.E ، اختراع شده است ، به عنوان ترکیبی از پوست توت ، الیاف بامبو ، کتان و کنف. تقریبا بلافاصله پس از ایجاد این ماده جدید ، مردم شروع به نقاشی آن کردند تا روی دیوارها نمایش دهند. برخی از اولین تصاویر پس زمینه صحنه هایی از تبارشناسی یا خدایان را به تصویر می کشیدند ، یا یک بهشت طبیعی کاذب را در داخل خانه می آوردند.

تاریخچه کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در قرن پانزدهم با چاپ های “دومینو” یا نقوش ساخته شده با چوب بلوک و رنگ آمیزی با دست راهی اروپا شد. (کتاب Wallpaper: A History توضیح می دهد که نام “domino” احتمالاً دو واژه لاتین بود: domus ، لاتین کلاسیک برای خدا برای پدر ، و mamino ، لاتین محاور به طور کلی به معنای مادران.) Domino تصاویر پس زمینه در ابتدا تصاویر سیاسی یا فداکاری را به تصویر می کشیدند که بعداً به صورت انشعاب به طرح های ساخته شده از اشکال هندسی پرداختند.

بخشی از درخواست آنها از این واقعیت ناشی می شود که آنها جایگزین ارزان تری برای ملیله ها بودند – پنهان کردن ترک ها و بهبود عایق کاری با هزینه کمتر نسبت به روکش های بافته شده دیوار از دلایل استفاده از آن ها بود. اغلب ، آنها به مواد گران قیمت دیگری شبیه می شدند: چرم ، پارچه ، چوب. کاغذ دیواری گله ، نوعی ساخته شده برای شبیه به مخمل برش ، از محبوبیت گسترده ای برخوردار بود که از دهه ۱۶۰۰ آغاز شد.

تاریخچه کاغذ دیواری

اما نکته جالب توجه این است که این سبک را دریافت کرده است و هرگز از شر آن کاملاً خلاص نمی شود. گیل سانندرز در “تاریخچه کوتاهی از کاغذ دیواری” می نویسد: تصویر زمینه “هرگز تیره ای از تقلید ارزان نیست.”

حتی برنامه کاغذ دیواری در این دوره نادرست را مطرح کرد. کاغذها به دیوارها چسبانده نشده بودند ، بلکه در عوض ورق هایی که توسط قلاب مسی پوشیده شده بود آویزان شدند ، روشی که تا قرن ۱۸ ادامه داشت. دیوارهای پشت کاغذ ، گرچه پنهان ، اما به طرز حیرت انگیزی در دسترس بودند.

تاریخچه کاغذ دیواری

مرزهای تصویر زمینه زیربنای بصری را گسترش داده است. در ابتدا برای پنهان کردن تله های ناخوشایند ،در اواخر دهه ۱۷۰۰ به عنوان راهی برای تغییر نسبت های بصری اتاق مورد استفاده قرار گرفت. در اواخر قرن نوزدهم ، تقسیم دیوارها به دادو (از کف تا ارتفاع صندلی) ، یخ زدن (یک باند افقی در سقف) و پر کردن (فضای بین) محبوبیت پیدا کرد. تصاویر پس زمینه در چاپ های سه قسمت ساخته شده است ، به گونه ای که بمب های معماری را به دیوارهای ساده تزئین کرده است. الگوهایی که اغلب طرح خود را از کشورهای اسلامی و شرقی آسیا وام می گرفت و هوای دنیوی کاذب را بر روی دیوارها نشان می داد.

تا اوایل قرن ۱۹ ، کاغذ دیواری به طور فزاینده ای به عنوان دریچه ای به جهان مشاهده می شد. معرفی کاغذ دیواری درز در رول های بزرگ و ۱۲ حیاط به این معنی بود که تولید کنندگان می توانند از بوم بسیار گسترده خود استفاده کنند تا از نقوش ساده تکراری به پانوراماهای trompe-l’oeil حرکت کنند.

غالباً ، این پانوراماها وقایع اساطیری یا تاریخی مانند تخریب پمپئی را به تصویر می کشند. یا صحنه هایی از سرزمین های دوردست ، مانند chinoiseries نشان دادن یک چین عاشقانه. یا مستعمرات فرانسه مانند سنگال یا کامبوج. تصاویر جالب توجه و جالب توجه ، تصاویر پس زمینه پانوراما ابزاری آموزشی برای توده های نادان در نظر گرفته می شد ، که ممکن است با این مقالات گران قیمت در میخانه ها یا حیاط خانه ها روبرو شوند. در خانه های ثروتمند ، تصاویر پس زمینه پانوراما ظاهراً وضعیت تحصیل کرده صاحبان آنها را نشان می داد.

تاریخچه کاغذ دیواری

با انقلاب صنعتی نوآوری ها جدید و سریع به وجود آمد. طراحان فرانسوی، نوآوری های بی شماری را برانگیختند، ماشین های برجسته برای ساختن کاغذ شبیه به چرم؛ دستگاه برای چاپ به طور یکنواخت نوار مانند؛ که دستور العمل های رنگ مصنوعی مانند Schweinefurt green و ultramarine را ترسیم کرده است.

مقالات پیوسته و بدون درز در دهه ۱۸۲۰ به وجود آمد ، چاپ بخار شده در دهه ۱۸۳۰ ، و رنگهای مصنوعی در دهه ۱۸۵۰ – همه پیشرفت هایی که قابلیت تصویر زمینه تنظیم شده برای ترفندهای تصویری را تنظیم می کند. ماشین آلات صحنه های ریز و ظریف را با آسانی و دقیق تر و با قیمت های همیشگی چاپ می کنند.

با این وجود ، تا سال ۱۸۵۱ ، برخی از طراحان و منتقدان معتقد بودند كه طراحی کاغذ دیواری بسیار قابل پیشرفت است ،و با اشاره به برگه های تزئینی كه در نمایشگاه بزرگ لندن به نمایش گذاشته شد ،به عنوان اثبات سقوط استانداردهای طراحی اشاره كرد. بسیاری نیز از گرایش به طرح های واقع گرایانه تر ، که فریب خورده تلقی می شدند ، انتقاد کردند.

کاغذ دیواری به طور مداوم در ادبیات قرن نوزدهم به عنوان نمادی از فریبکاری جمع می شود. با نگاهی به بسیاری از این آثار نوشتاری ،روشن می شود که توصیف یک الگوی کاغذ دیواری یک وسیله ادبی شگفت آور کارآمد است: می تواند نشان دهد که یک شخصیت درون یا خارج از مکان چگونه در یک اتاق احساس می کند ،یا آگاهی یک شخصیت از اجتماعی را منتقل می کند. خیره شدن به کاغذ دیواری عملکرد یک داستان را در حالی که ذهن شخصیت را برای گفتن محتوا خالی می کند کند می کند ، درست مثل شخصیت های فیلم که نگاه خود را در یک آینه می کشند.

,

پست های مرتبط

انتخاب کاغذ دیواری ایده آل
ایده هایی برای استفاده از کاغذ دیواری
روند طراحی کاغذ دیواری در سال 2020
ایجاد فضاهایی الهام بخش با استفاده از کاغذدیواری
مقایسه کاغذ دیواری و رنگ| مزایا و معایب
title

2 دیدگاه

  1. پاسخ

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

ثبت نظر

بالا
طراحی سایت
preloader