کفپوش لمینت در مقابل فرش

کفپوش لمینت در مقابل فرش

بسیاری از مردم در مورد مقایسه  کفپوش لمینت در مقابل فرش تردید دارند. کدام یک بهتر است استفاده شود؟ یا بهتر بگوییم کدام یک برای نیازهای خاص شما بهتر است؟

متغیرهای زیادی در هنگام تصمیم گیری بین انتخاب کفپوش لمینت در مقابل فرش وجود دارد. از اتاق خانه و نحوه استفاده از آن ، تا افرادی که به احتمال زیاد اتاقی را که در آن کف نصب می کنید ، اشغال می کنند ، عوامل زیادی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید.

هزینه

کفپوش لمینت در مقابل فرش

بیایید موضوع هزینه را درست بررسی کنیم. هزينه معمولاً هنگام انتخاب بين دو يا چند محصول ، يك عامل تعيين كننده مهم است. این به ویژه در مورد انتخاب کفپوشها به کار می رود.

دلیل این است که کفپوش معمولاً به ازای هر متر مربع قیمت دارد. هر چه فوت مربع بیشتری در اتاق خود داشته باشید ، هزینه آن گرانتر خواهد بود.

اختلاف بین کفپوش لمینت در مقابل فرش نسبت به قیمت آن بسیار ناچیز است. این بدان معناست که بیشتر کفپوش های لمینیت و فرش ها تقریباً با هم ،هم قیمت می شوند. بنابراین ، تشخیص این که چه کسی بهتر مبتنی بر قیمت گذاری است ، اغلب دشوار است.

این خوب است که اختلاف قیمت بین کفپوش لمینت در مقابل فرش بسیار ناچیز است. معنی این است که شما می توانید انتخاب خود را بر روی نوع کفپوش انجام دهید.شما این را بر سایر عوامل مهم استوار می کنید

گفته می شود ، گزینه های فرش با سطح بالا “شانه بالا” احتمالاً گران تر از برخی از گزینه های کفپوش لمینیت با سطح بالا است. بنابراین اگر به سمت بدست آوردن نوع کفپوش با سطح بالاتری متمایل هستید ، به خاطر داشته باشید که انتخاب فرش شما ممکن است کمی ارزان تر از گزینه های لمینیت در دسترس شما باشد.

پاکیزگی و مراقبت

کفپوش لمینت در مقابل فرش

تمیز بودن و مراقبت دو بزرگترین تفاوت بین کفپوش لمینیت و فرش است. کفپوش لمینت از این نظر بیشتر شبیه به کفپوش های چوبی است.

به این ترتیب ، کفپوش چند لایه ، خاکی و ساخت و ساز را در هیچ شکافی پنهان نمی کند. غالباً نسبت به فرش از نظر بهداشتی و پالوژنیک بیشتر به حساب می آید.

از طرف دیگر ، فرش تمایل به جذب بسیاری از بوها ، گرد و غبار ، رطوبت و سایر مواردی دارد که باعث می شود شما و جاروبرقی خود را از بین ببرید. در نتیجه ، اگر شما یا اعضای خانواده تان نسبت به گرد و غبار ، گرده یا حتی شوره های حیوان خانگی حساسیت دارید ، ممکن است فرش بهترین انتخاب برای شما نباشد.

همچنین ، اگر دوست ندارید کف خود را چندین بار در هفته تمیز کنید ، ممکن است لمینیت گزینه بهتری باشد.

به دلیل اینکه رطوبت آن را خیس می کند ، فرش نیز برای اتاقهای خاصی از خانه شما گزینه مناسبی نیست. این موارد شامل حمام ، آشپزخانه و احتمالاً حتی زیرزمین است.

بستگی به این دارد که زیرزمین شما ضد آب باشد یا خیر. کفپوش لمینیت اغلب در آشپزخانه ها و زیرزمین ها یافت می شود. دلیل آن این است که رطوبت را به راحتی مطابق با فرش جذب نمی کند.

این همچنین دلیل دیگری است که امروزه بیشتر موکت در اتاقهای خانه مانند اتاقهای نشیمن و اتاق خوابها دیده می شود. این مکانهایی است که افراد زیادی در آن اجتماع می کنند.

با این حال ، آنها اغلب در آنجا نمی خورند و نمی نوشند. آنها همچنین اتاقهایی هستند که به اندازه حمام و زیرزمین رطوبت ندارند.

دوام

کفپوش لمینت در مقابل فرش

دوام یکی از نگرانیهای اساسی در هنگام انتخاب بین هر دو محصول است ، اما به خصوص کفپوش. چه کسی می خواهد هر سال کفپوش خود را جایگزین کند؟ این باعث ایجاد هزینه ی گرانی می شود که برای اولین بار نصب شود ، و هماهنگی سبک و رنگ بین کفپوش شما و سایر موارد موجود در آن اتاق و بقیه خانه شما.

کفپوش های چند لایه و فرش می توانند کمتر از سه سال دوام داشته باشند. این ماندگاری خیلی طولانی نیست. به همین دلیل است که حتی اگر نمی توانید گزینه های سطح بالاتری را نیز تهیه کنید ، مهم است که پس انداز کنید و ارزانترین گزینه موجود را نیز انتخاب نکنید.

از نظر طول عمر کفپوش لمینت در مقابل فرش ، هر دو لمینت و فرش بین ۸ تا ۱۵ سال ماندگار خواهند شد. اما دوام بیشتر فقط در مورد اینکه چند سال طول می کشد قبل از آن طول می کشد که باید آن را به طور کامل جایگزین کنید تشکر می کنم درعوض ، دوام در ضمن سایش و پارگی نیز در این میان ، بین زمان نصب و زمان لازم برای تعویض کامل آن است.

جایگزینی یا ترمیم قطعات یا بخش های کوچکتر کفپوش چند لایه از فرش ساده تر است. به این دلیل است که می توانید بیشتر کفپوش های چند لایه را به جای خود بکشید. این امر باعث می شود جایگزینی یا ترمیم بخش کوچک نسبتاً ساده باشد.

ابتدا می توانید فرش را برش داده و از بین ببرید. سپس ، قطعه تعویض باید دقیقاً در همان اندازه بریده شود. سرانجام ، شما باید آن را در محل قسمت قدیمی فرش جایگزین کنید. حتی ممکن است یک بار تعویض آن یک درز قابل توجه را به جای بگذارد.

نگهداری

کفپوش های چند لایه و فرش برای تمیز نگه داشتن آنها و کمک به افزایش طول عمر آنها ، به نگهداری هفتگی نیاز دارند. اگرچه خبر خوب این است که اختلاف بین نگهداری لمینت و فرش نسبتاً جزئی است. پس کدام بهتر است؟

کف پوش های چند لایه بسته به نوع افرادی که در اتاق رفت آمد می کنند، حداقل نیاز به جاروبرقی هفتگی و مقداری جارو در اینجا و آنجا نیاز دارند. از طرف مثبت ، لمینت در طول زندگی خود به هیچ گونه اصلاح و تمیزکاری مجدد نیازی ندارد ، که دلیل اصلی این امر جایگزینی جذاب برای کفپوش های چوبی است.

در ضمن ، فرش به همان تمیز کردن هفتگی از طریق خلاء نیاز دارد. با این حال ، یکی از اصلی ترین تفاوت های کفپوش لمینیت در مقابل فرش این است که موکت معمولاً حداقل یک بار در سال به یک بخار عمیق نیاز دارد. فراوانی تمیز کردن عمیق بسته به نحوه استفاده شما از اتاق ، خواه از حیوانات اهلی برخوردار باشد یا اینکه چقدر شما ، خانواده و میهمانان را به هم ریخته اید ، می تواند افزایش یابد.

ظاهر و ترکیب

کفپوش لمینت در مقابل فرش

این دسته از انتخابها واقعاً مربوط به چیزهایی است که یک شخص در مقابل آنچه شخص دیگری دوست دارد ، می باشد. وقتی در مورد ظاهر لمینت در مقابل فرش بحث می کنید ، واقعاً بحث اولویت شخصی است. برخی ممکن است ظاهر لمینت را ترجیح دهند ، در حالی که برخی دیگر فرش را ترجیح می دهند.

تولید کنندگان کف لمینت را طراحی می کنند تا به ظاهر کفپوش های چوبی سنتی بپردازند. این می تواند در سبک های ساخته شده از چوب ، سنگ ، کاشی و حتی اشکال و سبک های سرامیکی باشد که نام آنها چند است.

آسایش

یکی از مهمترین عواملی که شما میتوانید بین کفپوش لمینت در مقابل فرش را انتخاب  کنید ، راحتی است. مگر اینکه از یک اتاق بسیار رسمی در یک خانه بسیار رسمی استفاده کنید – جایی که راحتی اغلب مورد توجه شما نیست ، حداقل از نظر ظاهری – راحتی بسیار مهم است. پس کدام بهتر است ، لمینت یا فرش ؟

از نظر راحتی خالص ، فرش در اینجا مزیت کمی دارد. از آنجا که روی لایه زیرین خود کف پوش اضافی دارد و یک لایه بالایی نرم و مخمل خوابیده ، مردم اغلب فرش را گزینه راحت تر این دو می دانند. فرش روی پاهای شما نرم است ، به خصوص هنگامی که کفش نمی پوشید ، به همین دلیل است که افراد اغلب آن را در اتاق خواب خود دارند.

به این معنا نیست که کفپوش چند لایه راحت نباشد. در عوض ، کفپوش های چند لایه امروزه در لایه های خود از پشتیبانی لازم برخوردار هستند تا این کار را روی پای شما سخت نکند.

امروزه مهندسان سازندگان گزینه های کف پوش لمینیت با بالشتک اضافی و “هدیه” را انتخاب می کنند.

عایق و کاهش نویز

این دو حوزه است که بسیاری از مردم ممکن است درباره آن فکر نکنند. اما عایق کاری و کاهش نویز دو عامل بسیار مهمی هستند که همه می توانند هنگام انتخاب نوع کفپوش برای خانه خود ، در نظر داشته باشند.

سر و صدا ، هوای گرم و هوای سرد همه از بالا و پایین خانه شما ، از پایه تا سقف و دیوار به دیوار عبور می کنند ، و انواع مختلف کفپوش یا اجازه می دهد آن اتفاق بیفتد یا مانع از وقوع آن شود.

همانطور که احتمالاً تصور می کنید فرش جذب کننده سر و صدای عالی است و عایق عالی است. فرش با جذب سر و صدایی که از آن عبور می کند می تواند اتاق ها را ساکت تر کند و از این نظر آن را به گزینه ای ایده آل برای اتاق های خواب و زیرزمین های خشک تبدیل کند. همچنین به نگه داشتن اتاق در دمای مطبوع تر کمک می کند ، به خصوص در ماه های زمستان که خانه شما می تواند در حفظ گرما مشکل داشته باشد.

در عوض ، کفپوش های چند لایه در این دو بخش کاملاً برعکس است. در قسمت جلوی سر و صدا ، کفپوش لمینیت قدرت جذب ندارد ، بنابراین اغلب جلوه اکو در اتاق ها ایجاد می کند. در عین حال ، عدم جذب آن باعث می شود گرما از اتاق و خانه شما فرار کند ، و اغلب پیاده روی در آن ماه های سرد بسیار سرد می کند.

حکم نهایی

بنابراین بهترین انتخاب بین کفپوش لمینیت و فرش کدام است؟ پاسخ به دو بخش اصلی بستگی دارد: مکان در خانه و آرایش افراد و چیزهایی که در آن وجود دارد.

لمینت در آشپزخانه ها ، حمام ها ، ورودی ها و سایر مناطق مسکونی منزل و در خانه هایی که دارای حیوانات اهلی هستند و یا اینکه افراد داخل خانه مستعد حساسیت هستند یا مضطرب هستند ، انتخاب ارجح است. در عین حال فرش در اتاق های خواب و سایر مناطق زندگی بالقوه انتخاب بهتری است.

این مورد به خصوص اگر شما نیاز به کاهش سر و صدای در یک منطقه خاص دارید. همچنین اگر نگران عایق بندی خانه خود هستید و به حیوانات خانگی یا حساسیت های جدی ندارید ، همچنین مفید است.

, ,

پست های مرتبط

نکاتی برای هماهنگی بین کاغذ دیواری و دکوراسیون
لمینت

ثبت نظر

بالا
طراحی سایت
preloader